Ka jak rower, część 2 – czyli o co chodzi z tą majówką

Brda, zwana królową kujawsko–pomorskich rzek, ciągnie się na długości 238 km, z czego spławne jest aż 210 km. Co ciekawe, dolny fragment rzeki jest częścią międzynarodowej drogi wodnej E70, która łączy Antwerpię w Belgii z Kłajpedą na Litwie (kolejny ciekawy pomysł na dłuższą wycieczką rowerową, tudzież kajakową).
My zaczęliśmy naszą majówkową migrację dojeżdżając sprawnie (sprawnie upychając rowery w zatłoczony pociąg) do Bydgoszczy, by rozpocząć trasę niemalże od samego ujścia rzeki, kierując się na północ w stronę Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Mile zaskoczeni rowerową infrastrukturą, pędziliśmy przed siebie, by skręcić w końcu w las i już leniwie rozkoszować się ciszą i coraz bardziej zazieleniającym się otoczeniem.

24

Zobacz post Ka jak rower, część 2 – czyli o co chodzi z tą majówką na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Gandzia i Piorun - jesteśmy Poznaniakami i razem prowadzimy bloga Podróżozbiór. Aktualnie na rowerach przemierzamy Japonię i Koreę Południową, wyruszyliśmy w grudniu 2017. Na naszej stronie znajdziesz teksty również o Polsce, głównie rowerowych wypadów, ale piesze wycieczki też się znajdą. Pozdrawiamy!

Could create table version :No database selected