Jedzenie uliczne w Malezji – co dostaniesz za mniej niż 8 zł? Top 18 tanich dań.

Miłośników sanepidu i wielbicieli czystości uprasza się o zamknięcie oczu. Będzie gorąco, czasem nieco brudno, a palce będą się wam lepić od cukru i tłuszczu. Napoje zostaną wam podane w plastikowych woreczkach związanych gumką i ze słomką w środku, a jedzenie na patyku lub w plastikowych miseczkach, lub czasem po prostu w woreczkach związanych gumką recepturką.
Myślisz, że dasz radę? Spróbuj, bo warto!
Gdziekolwiek jesteś – czy to w Kuala Lumpur, Penang, czy innym mieście, stoiska z konkretnym daniem będą się powtarzać po drodze, więc nie martw się, że coś przegapisz. Najlepiej przejść się do tzw. foodcourtu, czyli skupiska małych kramów z jedzeniem, gdzie każdy „kiosk” sprzedaje od lat tylko jedno, konkretne danie.
I na pewno najesz się do pełna za mniej niż 8 zł!
Ciekawostka: jedzenie uliczne lub w knajpkach w Malezji jest tak dobre i tanie, że… praktycznie nie gotuje się go w domu! Nie liczcie więc, że idąc do Malezyjczyka w gościnę, pani domu zaserwuje wam jedno z tych dań w domowym stylu. No, chyba że kupione na ulicy i odgrzane w mikrofali – zdarza się i tak :)
No to odliczamy:

Najlepsze malezyjskie dania street food, poniżej 8 zł!

Kliknij tu by przeczytać artykuł:
https://zuinasia.wordpress.com/2015/09/21/jedzenie-uliczne-w-malezji-co-dostaniesz-za-mniej-niz-8-zl-top-18-tanich-dan/

Zobacz post Jedzenie uliczne w Malezji – co dostaniesz za mniej niż 8 zł? Top 18 tanich dań. na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Blondynka z Poznania, mieszkająca w malezyjskim Kuala Lumpur od 3 lat. Pasjonatka kultury malezyjskiej, hobbystyczny przewodnik po mieście, zakochana w kuchni azjatyckiej.

Could create table version :No database selected