Jak dojechać z lotniska do Budapesztu?

Budapeszteńskie lotnisko im. Ferenca Liszta obecną nazwę zyskało w 2011 roku, gdy Parlament zmienił Budapest Ferihegy na Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér. Węgierski port lotniczy w roku na rok zyskuje na znaczeniu. W ciągu ostatnich czterech lat liczba pasażerów wzrosła z 8,5 do ponad 13 milionów rocznie. Obecnie podróżnych obsługują dwa terminale 2A (loty strefy Schengen) i 2B (loty poza strefę Schengen). Najstarszy – Terminal 1 został czasowo zamknięty w 2012 roku i nie obsługuje lotów pasażerskich.
Na terenie lotniska między terminalami 2A i 2B znajduje się czynna 24 godziny na dobę przechowalnia bagażu. Niestety ceny są dość wygórowane, ale to jedyna możliwość dla podróżujących tranzytem by zwiedzać Budapeszt bez bagażu.

Lotnisko im. Ferenca Liszta w BudapeszcieZDJĘCIE: HTTPS://WWW.BUD.HU/

Jak dojechać z lotniska do centrum Budapesztu?

Lotnisko położone jest niecałe 20 km od centrum miasta i bardzo dobrze skomunikowane ze stolicą Węgier. Turyści i przyjezdni mają do wyboru co najmniej kilka sposobów na szybkie dostanie się do Budapesztu.

Więcej porad dla podróżników
przeczytasz na naszym blogu – idziemydalej.pl

Zobacz post Jak dojechać z lotniska do Budapesztu? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Hej, zapraszam na bloga http://idziemydalej.pl/ gdzie opisujemy nasze podróże zarówno te dalekie na inne kontynenty, jak i te bardzo bliskie po Polsce i najbliższej okolicy.