Izrael – Cała prawda o Tel Awiwie – PRZEWODNIK

Wszystko co powinniście wiedzieć przed wyjazdem do Tel Awiwu, nieoficjalnej stolicy Izraela czyli: informacje praktyczne, ceny, noclegi, życie nocne, bezpieczeństwo, zwiedzanie, jedzenie, plaże, wynajęcie samochodu, jak się dostać do Jerozolimy i nad Morze Martwe oraz o problemach na lotnisku Ben Gurion.

Tel Awiw określany jest jako kosmopolityczna perła Bliskiego Wschodu. Coś w tym jest, ponieważ jest to jedno z najmłodszych miast Izraela, które uchodzi za bardzo europejski kurort. Całe wybrzeże zostało świetnie zagospodarowane przez ekskluzywne hotele oraz drogie restauracje. Wysokie hotele górujące nad plażą przypominają wybrzeże Miami. Znajduje się tutaj również promenada – od mariny Tel Awiw do starego portu w Jafie – o łącznej długości około 5 kilometrów. Każdego wieczoru, zaraz po zachodzie słońca odcinek ten zamienia się w sportową aleję biegaczy. Spacerując wieczorową porą jesteśmy mijani przez dziesiątki ludzi, którzy wybrali się na jogging. Jednak jeśli opuścimy najbardziej reprezentacyjną stronę miasta i zapuścimy się w jego dalszą część – wygląda to już trochę gorzej. Ogólnie jest brudno – porozrzucane duże ilości śmieci – nikt tego nie sprząta i się nie przejmuje. Zdziwiło mnie to, że Tel Awiw starający się być azjatycką stolicą nowoczesności ma tak zaniedbane budynki i ulice. Spacerując w pewnych miejscach czułem się jakbym przeniósł się nagle w zapuszczone dzielnice Meksyku. Te wszystkie ekskluzywnie wyglądające budynki wzdłuż plaży oraz szklane drapacze chmur robią dobre wrażenie. Nawet szukając informacji przed przyjazdem oraz oglądając zdjęcia myślałem sobie, że jest to bardzo nowoczesne miasto z klasą pod każdym względem. Jednak będąc tutaj ma się wrażenie, że jest to miasto dużych kontrastów – zupełnie tak samo jak w Bangkoku – tylko, że w stolicy Tajlandii są normalne ceny. Tel Awiw trochę mnie rozczarował. Spodziewałem się, że wszystko tutaj będzie pięknie zapakowane i zaserwowane z dobrym gustem. Uważam, że najmocniejszym punktem miasta jest naprawdę piękna plaża oraz jego stara część – Jaffa…

Zobacz post Izrael – Cała prawda o Tel Awiwie – PRZEWODNIK na blogu autora
Udostępnij

O autorze

30-letni wielbiciel pozytywnego życia. Absolwent dziennikarstwa - mieszkający dotychczas w Warszawie, Londynie i na Krecie - ale cały czas szukający swego miejsca na Ziemi. Uzależniony od podróżowania i latania samolotem (50 krajów i 140 lotów). Zakochany w Warszawie i Meksyku. Na co dzień chodzący z głową wysoko w chmurach. Niepoprawny optymista i marzyciel. Kochający poznawać ludzi i smakować nowych potraw. Hedonista. Prowadził młodzieżową audycję radiową Trendymaniak i grał w Teatrze PROdukcyjnym. Zwiedził Europę autostopem. Także miłośnik spontanicznych podroży na własną rękę - na drugi koniec świata. Spełniający swoje marzenia tu i teraz, nie odkładając niczego na potem! Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje… Enjoy your life!!

Could create table version :No database selected