Isle of Skye – śladem latarnii morskich

Isle of Skye to jedna z największych i najpiękniejszych wysp Szkocji. Nietypowy kształt, góry, płaskowyże, jeziora – to tylko niektóre z jej atrybutów. Nic dziwnego, że z roku na rok przyjeżdża tu coraz więcej turystów. Mimo wszystko wciąż wiele jest tutaj zakątków mniej uczęszczanych, gdzie w ciszy można się cieszyć urokami natury.

Isle of Skye to według mnie jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, z pewnością jedno z najpiękniejszych w Europie. Podoba mi się tutaj dosłownie wszystko – wyraziste kolory (zielenie, brązy, błękity), bujność przyrody, tajemnicze mgły znienacka opadające na wzgórza oraz spokój miejsca, w którym mieszkam (Sleat – południe wyspy). Powoli przejmuję szkocką kulturę przesiadywania w pubach. Zabieram ze sobą książkę lub laptopa, zamawiam swoją „dram” czyli naparstek (zazwyczaj 25ml lub 35ml whisky) i słucham szkockiego folku.

Nie każdy wie, że na Skye znajdują się trzy latarnie morskie, dwie na południu i jedna na północy. W słoneczny dzień wycieczka do każdej z nich jest niezapomnianym przeżyciem. W tym roku październik zaskoczył mnie w Szkocji wysokimi temperaturami i piękną pogodą. Postanowiłam to wykorzystać i odwiedzić kolejno: Isle Ornsay, Point of Sleat oraz Neist Point.

Czytaj więcej o latarnie morskie na Isle of Skye TUTAJ

Zobacz post Isle of Skye – śladem latarnii morskich na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected