Islandia – fotorelacja z krainy elfów

Dziś przedstawiamy fotorelację z samochodowej wyprawy po Islandii, autorstwa naszej przyjaciółki Emilii  Zaręby.

Islandia u stóp

Podróż po Islandii od dawna była naszym marzeniem, które wreszcie udało się zrealizować w lipcu tego roku. Spędziliśmy tam tydzień, podczas którego udało nam się objechać dookoła niemal całą wyspę, za wyjątkiem fiordów zachodnich Vestfirðir. Zapraszamy we wspólną podróż po niektórych z odwiedzonych przez nas zakątków wyspy.

Laguna lodowcowa Jökulsárlón to miejsce, które zrobiło na nas największe wrażenie. Na powierzchni jeziora leniwie dryfują ogromne błękitne, białe i zupełnie przezroczyste bryły lodu, można tu spotkać stada ptaków, a przy odrobinie szczęścia – wylegujące się na brzegu foki.

Bardziej wymagające trasy wiodą przez interior i są przejezdne tylko dla samochodów z napędem 4×4. To właśnie tam astronauci z misji Apollo ćwiczyli lądowanie na Księżycu, bo tamtejszy krajobraz jest najbardziej na ziemi zbliżony do tego księżycowego.

Więcej na: https://zdalaodbiura.wordpress.com/2016/09/20/islandia-fotorelacja-z-krainy-elfow/

Zobacz post Islandia – fotorelacja z krainy elfów na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Prawnik bez togi. W wolnych chwilach wlepiam wzrok w mapę i planuje nasze weekendowe wyjazdy. Poza tym tańczę salsę, jeżdżę na rowerze, tworzę quizy. Nie odmówię również wina. Nie nadaje się na ornitologa, bo łatwo wybucham głośnym śmiechem. Autor www.zdalaodbiura.pl