Islandia – fotorelacja z krainy elfów

Dziś przedstawiamy fotorelację z samochodowej wyprawy po Islandii, autorstwa naszej przyjaciółki Emilii  Zaręby.

Islandia u stóp

Podróż po Islandii od dawna była naszym marzeniem, które wreszcie udało się zrealizować w lipcu tego roku. Spędziliśmy tam tydzień, podczas którego udało nam się objechać dookoła niemal całą wyspę, za wyjątkiem fiordów zachodnich Vestfirðir. Zapraszamy we wspólną podróż po niektórych z odwiedzonych przez nas zakątków wyspy.

Laguna lodowcowa Jökulsárlón to miejsce, które zrobiło na nas największe wrażenie. Na powierzchni jeziora leniwie dryfują ogromne błękitne, białe i zupełnie przezroczyste bryły lodu, można tu spotkać stada ptaków, a przy odrobinie szczęścia – wylegujące się na brzegu foki.

Bardziej wymagające trasy wiodą przez interior i są przejezdne tylko dla samochodów z napędem 4×4. To właśnie tam astronauci z misji Apollo ćwiczyli lądowanie na Księżycu, bo tamtejszy krajobraz jest najbardziej na ziemi zbliżony do tego księżycowego.

Więcej na: https://zdalaodbiura.wordpress.com/2016/09/20/islandia-fotorelacja-z-krainy-elfow/

Zobacz post Islandia – fotorelacja z krainy elfów na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Prawnik bez togi. W wolnych chwilach wlepiam wzrok w mapę i planuje nasze weekendowe wyjazdy. Poza tym tańczę salsę, jeżdżę na rowerze, tworzę quizy. Nie odmówię również wina. Nie nadaje się na ornitologa, bo łatwo wybucham głośnym śmiechem. Autor www.zdalaodbiura.pl

Could create table version :No database selected