Hong Kong: centrum, The Peak i ruchome schody

Do Hong Kongu lecimy z wyspy Bohol na Filipinach z przesiadką w Mnilii. Wcześniej spędziliśmy tydzień na wyspie Panglao.

Kiedy lądujemy w Hong Kongu jest już ciemno. Wychodzimy z lotniska. Ależ tu zimno, ubieram się w długi rękaw. Przez cały pobyt w Hong Kongu temperatura w dzień wynosiła ok. 18-21 st. C.  Szybko znajduję właściwy przystanek autobusu, który zawiezie nas prawie pod sam hotel. Za przejazd płacę wcześniej zakupioną (po przylocie z Europy) kartą Octopus. Karta świetnie sprawdziła się podczas korzystania z komunikacji miejskiej.

Hong Kong tak jak i Makau to specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej. Do obu tych regionów Polacy nie potrzebują wiz.

Hong Kong zajmuje półwysep Koulun oraz liczne przybrzeżne wyspy*

Kojarzymy go głównie z wieżowcami, natomiast …

Na całej powierzchni 1104 km² mniej niż 25% jest zajętych przez zabudowę. Resztę zajmują parki i rezerwaty przyrody*

*Wikipedia

W północnej części wyspy Hong Kong ulokowano nowoczesne dzielnice. Wśród wieżowców biegnie linia tramwajowa z charakterystycznymi dla miasta piętrowymi wagonami. Pierwsze tramwaje elektryczne pojawiły się w 1904 r. i wtedy były jednopoziomowe. Zadaszona nadbudowa pojawiła się około 20 lat później. Wsiadamy do tramwaju w pobliżu stacji metra Sheung Wan i z jego okien oglądamy centrum.

Wysiadamy…

Zobacz post Hong Kong: centrum, The Peak i ruchome schody na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected