Göteborg – informacje praktyczne, czyli wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem

# Kiedy jechać

Najtańsze bilety są zimą i w obie strony można polecieć nawet za mniej niż 100 zł. Ale czy aby na pewno warto kierować się ceną biletów? Ja osobiście nie lubię poznawać nowych miejsc kiedy jest zimno albo deszczowo. Osobiście uważam, że nie ma nic przyjemnego w ciągłym wycieraniu nosa, chowaniu się pod parasolem czy tęsknym zerkaniu w kierunku kawiarni, które traktuję wtedy jako schronienie przed zimnem a nie przyjemne poznawanie lokalnych smaków (w Szwecji dodatkowo dosyć boleśnie odczuwalne w portfelu).

Wprawdzie w Göteborgu zimy nie należą do ciężkich, uważam jednak, że najlepiej jechać tam latem. Letnie dni są długie (ba, nawet bardzo długie) a pogoda nie jest męcząca jak na południu Europy. Miasto jest zielone, trawniki aż proszą by się na nich położyć lub przysiąść z porcją jednych z najlepszych lodów na świecie, a specjalne promy pływają na Południowy Archipelag, gdzie możemy się nawet poopalać i popływać w morzu. Jeśli popolujecie na bilety, w okresie letnim można do Göteborga polecieć za ok. 250-300 zł.

No, ale czas podróży wybiera każdy taki jaki lubi najbardziej.

# Jak się dostać do Göteborga

Najszybszy sposób to lot samolotem. Kilka razy w tygodniu z większych miast Polski do Göteborga latają tanie linie lotnicze Wizzair i Ryanair. Z Warszawy od niedawna również LOT. Lądują one na lotnisku Landvetter, z którego za 95 koron w niecałe pół godziny dojedziecie autobusem (Flygbussarna) do samego centrum miasta (terminal Nils Ericson). Odradzam wynajem auta – Göteborg najlepiej zwiedza się pieszo lub korzystając z komunikacji miejskiej, natomiast parkowanie w centrum jest bardzo drogie (dodatkowo pobierana jest opłata za wjazd do centrum). Auto przyda się jeśli planujecie pojechać za miasto, ale to wynająć można przed planowaną dłuższa podróżą a nie od razu na lotnisku.

Czytaj dalej na blogu – TUTAJ.

Zobacz post Göteborg – informacje praktyczne, czyli wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Lubimy poznawać nowe miejsca i odmienne kultury, doszukiwać się różnic i wyjaśniać je sobie. Lubimy poznawać świat przez kuchnię i smaki. I tymi wrażeniami dzielimy się z Wami.