Góry Świętokrzyskie, czy warto wybrać się z dzieckiem?

Wybierając się w szeroko rozumiane okolicę Kielc już przed wyjazdem założyliśmy, że choć jeden dzień przeznaczymy na wyjście w góry. Góry uwielbiamy, choć zwykle wędrujemy po Bieszczadach, a czasem zaglądamy w okolice Zakopanego, to i Góry Świętokrzyskie nie są nam do końca obce.

Góry Świętokrzyskie położone są w południowo-wschodniej Polsce. Obok Sudetów, są jednym z najstarszych pasm górskich w Polsce. Najwyższy szczyt w paśmie Łysogór ma 612 m n.p.m. Drugim najpopularniejszym szczytem jest Łysa Góra, nazywana też Świętym Krzyżem.

Mając jeden dzień w zanadrzu na wyjście w góry wybraliśmy się szlakiem z Nowej Słupi do klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.
Auto zostawiliśmy na parkingu (5zł) w Nowej Słupi i ruszyliśmy do góry. Wejście na szlak w celach turystycznych jest płatne, co ciekawe wejście dla osób udających się na modlitwę do sanktuarium jest bezpłatne.
Zobacz post Góry Świętokrzyskie, czy warto wybrać się z dzieckiem? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Pomysł na stworzenie bloga Świat widziany Okiem Alexa powstał w czasie kilkumiesięcznego stypendium w Moskwie. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Dziś Okiem Alexa: Ola - pracująca na pełen etat mama. 8 h dziennie w pracy przyklejona do komputera. Ze skłonnością do pracoholizmu. Kochająca podróże i fotografie. Odkrywająca swoje nowe zainteresowania i zamiłowanie do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. Odpowiedzialna za planowanie podróży i wyszukiwanie informacji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca. Marcin - pełnoetatowy miłośnik wind. W podróży niezawodny GPS - genialna orientacja w terenie. Do tego niezawodny wielogodzinny kierowca. Nie może za długo siedzieć w domu, bo zaczyna go nosić ???? Z sentymentem chętnie wraca w Bieszczady. Martyna- dwulatka. Towarzysz każdej podróży. Mały aczkolwiek bardzo cierpliwy odkrywca! Agata - dopiero co do nas dołączyła. Właśnie się poznajemy i zaczynamy eksplorować wspólnie świat! Okiem Alexa to nie tylko podróże, to też powiększający się dział DZIECKO. Pokazujemy Wam rodzinne podróże, zbieramy nasze doświadczenia w zestaw mini poradników i wskazówek. Będziemy testować, sprawdzać, oceniać i oczywiście podróżować. Przyłączasz się?

Could create table version :No database selected