Góry Stołowe bez tłumów – przykładowa pętla

Gdzie wybrać się na wędrówkę z dziećmi w Górach Stołowych? Na tak postawione pytanie odpowiedzi w większości przypadków będą podobne: Błędne Skały i Szczeliniec. Ale czy tylko?

W Góry Stołowe trafiliśmy na zawody biegowe. Z koleżankami uczestniczyłyśmy w sztafecie górskiej. Każda z nas przebiegła pewną część Parku Gór Stołowych, zahaczając także o Broumowskie Skały (Ściany) po czeskiej stronie. Mój odcinek zataczał w pewnym momencie pętlę, na której miałam okazję podziwiać piękne skały o przedziwnych kształtach, strome ściany i urwiska, urokliwe łąki, które zachwyciły mnie bardziej niż Błędne Skały, przez które też miałam okazję biec.

Zapewne gdyby nie świetnie ułożona przez organizatorów trasa biegu, która miała pokazywać najpiękniejsze części Gór Stołowych, nigdy bym w te miejsca nie trafiła. Nie są takie oczywiście, jak wymienione przeze mnie wcześniej atrakcje. Poza tym przebiegnięcie tego fragmentu pomogło w sensownym ułożeniu trasy na wycieczkę kolejnego dnia już w większym towarzystwie znajomych. Preferencje mieliśmy podobne: lubimy wędrować, ale z dala od tłumów.

OPIS TRASY NA BAR ŚWIAT…

Zobacz post Góry Stołowe bez tłumów – przykładowa pętla na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Jestem dziennikarką, podróżniczką i pilotką wycieczek. Publikuję w prasie podróżniczej, o tematyce górskiej i rowerowej oraz serwisach internetowych. Prowadzę blog www.barswiat.pl, gdzie promuję aktywną turystykę rodzinną. Współpracuję z firmami z branży outdoor. Organizuję pokazy podróżnicze. Odwiedziłam już prawie wszystkie kraje w Europie, podróżowała po Azji, była w Ameryce Północnej i Afryce, ale niezmiennie fascynuje mnie szeroko pojęty „Wschód”. Jako pilotka specjalizuję się w wyjazdach do Gruzji, Armenii i Iranu.

Could create table version :No database selected