Góry Białe (White Mountains) w USA

Góry Białe w USA są mało popularne.

Wiele osób uważa, że Stany Zjednoczone to tylko Nowy Jork czy Las Vegas. Ewentualnie można jeszcze na bibę wybrać się do Miami lub podglądnąć celebrytów w Los Angeles. 

Niewiele osób wie, że na najlepsze trasy wspinaczkowe i piechurowe wg National Geographic można wybrać się do stanów New Hampshire i Maine, gdzie przeważają Góry Białe/ White Mountains. Najwyższym szczytem pasma górskiego jest Mt Washington (1917 m n.p.m.).

Najbardziej popularnym szlakiem w Białych Górach jest Franconia Ridge Traverse. Długość trasy to około 16 km. Zejście strome, zajmujące wiele godzin, ale dla tak pięknych widoków, które znajdują się na górze, schodzić można nawet z 10 godzin.

Post czekał na publikację równo rok od pokonania szlaku. Zejście faktycznie tragiczne, czasami z buntem i  ze szlochem, że nigdy więcej. Ale z biegiem czasu człowiek nabiera dystansu, patrzy na zdjęcia i myśli, że było warto. Następnym razem zdobywamy okolice Mt Washington. Mam nadzieję, że będzie spoko i wrócimy nakręceni na dalsze szlaki. I mam nadzieję, że tym razem szybciej o tym napiszę.

Zobacz post Góry Białe (White Mountains) w USA na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected