Góra Esja w Islandii

Góra Esja w Islandii

Góra Esja w Islandii jest jedną z najbardziej znanych w tym kraju. Bo leży nad Reykjavikiem, przy głównej drodze i niedaleko międzynarodowego lotniska. No i potrafi zapierać dech. W każdym razie – jeśli przylecisz do Islandii samolotem, to prawdopodobnie będziesz przejeżdżać w jej pobliżu :)

Góra Esja w Islandii mierzy 914 m n.p.m, ale wyrasta niemal z poziomu samej wielkiej wody, dlatego wydaje się olbrzymia. Prowadzi na nią znakowany szlak pieszy i jest chętnie odwiedzana przez turystów oraz Islandczyków. Esja to bardzo szeroki i płaski blok powulkanicznych skał, przez który wieki temu przeszedł lodowiec.

Trasa może mierzyć około 10 km i jest to opcja łatwiejsza, prowadząca szlakiem tam i z powrotem. Albo może mierzyć nawet 20 km i będzie wtedy o wiele trudniejsza, prowadząc szlakiem w formie pętliOznaczenia szlaków w terenie kończą się na szczycie i jeśli ktoś wybiera pętlę, dalej musi polegać na samym sobie. Wybraliśmy to drugie, dłuższe rozwiązanie. Cały trekking (20 km) zajął nam około 9 godzin wraz z kilkoma dłuższymi przerwami na robienie fantastycznych zdjęć, jedzenie lub leżenie na zielonej łące :)

W Duecie po Świecie – Góra Esja w Islandii. Trekking nad Reykjavikiem

Zobacz post Góra Esja w Islandii na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Prowadzimy blog W Duecie po Świecie, gdzie piszemy o wyprawach i podróżach rowerowych oraz trekkingach, sprzęcie i innych krajach.

Could create table version :No database selected