Gdzie na kajak? – okolice Warszawy

Kajak to świetny wybór na spędzenie upalnych dni. Zadowolić powinno zarówno tych poszukujących okazji do spędzenia dnia aktywnie, jak i tych, którzy marzą aby spokojnie spędzić dzień ciesząc się pogodą i pięknymi warunkami przyrody. W kajaku jest miejsce i dla tych marzących o ciężkim wysiłku jak i dla tych którzy chcą spokojnie spływać z prądem rzeki. W bliższych i dalszych okolicach Warszawy znajdziecie niejedno miejsce do spędzenia dnia z wiosłami w dłoniach. Na naszej liście znajdziecie niemal wyłącznie rzeki, pływanie po jeziorach to  zupełnie inna para kaloszy. Spływając rzekami siłą rzeczy, będzie kończyć swoją wycieczkę w innej miejscowości niż zaczęliście. Nie martwcie się jednak, ponieważ każda wypożyczalnia kajaków oferuje obecnie transport pomiędzy punktami startu i mety.

Radomka

Odległość od Warszawy: Brzóza – ok. 90 km
Polecamy: Wypożyczalnia Kajaków Radomka

Spływy po Radomce organizowane są przede wszystkim na odcinku od Brzózy do Ryczywołu. Jest to najłatwiejszy etap, na trasie nie pojawiają się żadne progi ani przenoski. W okolicy nie brakuje lokalnych przedsiębiorców oferujących swoje usługi w niewygórowanych cenach. Na odcinku pomiędzy Brzózą a Ryczywołem Radomka leniwie sunie wśród lasów Puszczy Kozienickiej, na pewno nie przegapicie również charakterystycznych gniazd jaskółek brzegówek, które zamieszkują strome brzegi rzeki. Po drodze mija się też sporo lokalnych kąpielisk. Jest to też popularna okolica letniskowa, a sam Ryczywół to  stolica pomidorów, nie możecie więc wyjechać stąd bez spróbowania ich czerwonych owoców.

radomka copy53

Latem stan wody w Radomce jest bardzo niski, bądźcie więc przygotowani na to, że będziecie musieli od czasu do czasu wejść do wody i przepchnąć kajak przez mieliznę. Na wodzie nie będziecie się jednak nudzić, bo mimo że Radomka jest niezwykle płytka to po drodze czeka na was sporo miejsc, w których drzewa i kamienie będą wdzierały się na waszą trasę.

Zobacz post Gdzie na kajak? – okolice Warszawy na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Prawnik bez togi. W wolnych chwilach wlepiam wzrok w mapę i planuje nasze weekendowe wyjazdy. Poza tym tańczę salsę, jeżdżę na rowerze, tworzę quizy. Nie odmówię również wina. Nie nadaje się na ornitologa, bo łatwo wybucham głośnym śmiechem. Autor www.zdalaodbiura.pl