Frigiliana. Najpiękniejsza historyczna wioska morysków i czarnego złota

Oto jest. Rekonesans fotograficzny z Frigiliana. Najpiękniejszej wioski w prowincji Málaga w Hiszpanii. Znanej z dziedzictwa morysków, białych domków, wąskich i stronych ulic, miodu i kwiatów oraz bogatej oferty rekreacyjnej i kulturalnej. Wioska w górach, która jest jednocześnie turystyczna a jednocześnie cicha i spokojna zachowująca swój historyczny klimat. To tylko 7 km od nadmorskiego kurortu Nerja i 15 min samochodem. Zabieram Was na spacer.

Frigilianę poleciła mi znajoma, za co jej bardzo dziękuję. Aczkolwiek na zwiedzanie i spróbowanie lokalnej kuchni miałam tylko 2 godz. Więc nie zdążyłam ze wszystkim co tu jest. Miałam gości z Polski, którzy wybrali się do jaskiń Las Cuevas de Nerja, które i tak widziałam już 2 razy. Dlatego na ten czas udałam się tutaj. Wiedziałam, że będzie trochę chodzenia pod górkę na szybciaka, sporo schodów… kiedy stuknął mi 30 tydzień ciąży. Trampki zamiast japonek – to był dobry wybór. Goście podwożą mnie krętą górską drogą. Mały w brzuszku się rusza na każdym ostrym zakręcie, o czym im oznajmiam. A oni na to: „Cieszy się, że idzie na spacer.”

Zobacz post Frigiliana. Najpiękniejsza historyczna wioska morysków i czarnego złota na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Niepoprawna Polka na styku dwóch kontynentów i kultur. Na codzień mieszka na południu Hiszpanii w Granadzie pod Alhambrą skąd podróżuje do Maroka. Absolwentka kierunku artystycznego, graficzka, blogerka marząca także o pracy przy europejskich projektach z dziedziny kultury. Prowadzi bloga podróżniczo – lifestylowego Kropla Arganu.

Could create table version :No database selected