Fougeres – brama do Bretanii

Postanowiliśmy tym razem uruchomić wehikuł czasu i cofnąć się do naszego wyjazdu, który miał miejsce już dobrych parę lat temu – w roku 2011. Wakacje spędziliśmy wtedy we francuskiej Bretanii. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc, ale ten wpis poświęcamy naszej bazie wypadowej – miasteczku Fougeres :) .

Bretania

Na początek kilka słów o samej Bretanii – jest to region Francji położony na wcinającym się w Ocean Atlantycki Półwyspie Bretońskim ;) . Graniczy ona z Normandią oraz Pays de la Loire (czyli Krajem Loary) a jej stolicą jest miasto Rennes. Nazwa Bretanii wywodzi się od plemienia Brytów, które zasiedliło te tereny uciekając z Wysp Brytyjskich przed najazdem Anglów i Sasów. Bretończycy są dumni ze swoich celtyckich korzeni i na każdym kroku podkreślają swoją odrębność :) .

Widać to między innymi na przykładzie flag – mieliśmy wrażenie, że znacznie łatwiej natknąć się tam na flagę Bretanii niż Francji – czy też dwujęzycznych oznaczeń na drogach. Język bretoński wywodzi się z języków kornijskiego i walijskiego, a przez to niewiele ma wspólnego z francuskim ;) . Podobno jeszcze w XII wieku mieszkańcy Bretanii i wyspiarskiej Kornwalii mogli spokojnie się ze sobą porozumiewać :) .

Fougeres - widok z zamku na bramę Notre-Dame

Fougeres – widok z zamku na bramę Notre-Dame

Zapraszamy do lektury całego wpisu na naszym blogu! :)

Zobacz post Fougeres – brama do Bretanii na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected