Florencja

Majówka we Włoszech
Do Florencji z Wenecji udajemy się pociągiem. Tym razem bilet rezerwowałam na stronie www.italotreno.it.
Pociągi Italo należą do prywatnej spółki i łączą niektóre najważniejsze miasta Włoch. Wenecję opuszczam o 9.00, we Florencji jestem po 2 godzinach. Pociąg na pewnym odcinku rozwinął szybkość 300 km/h. Koszt biletu w 2 klasie to 19.50 euro/os.

Florencja to miasto sztuki. Największy jego rozkwit przypada na XVI – XVIII w. W tym czasie we Florencji tworzyli m.in. Leonardo da Vinci i Michał Anioł.  Ilość dzieł zgromadzona w mieście jest ogromna. Aby zobaczyć najważniejsze miejsca, należałoby spędzić w mieście może tydzień i powoli chłonąć sztukę.

Większość turystów przyjeżdża do Florencji na 1-2 dni i każdy pierwsze kroki kieruje na Piazza del Duomo ze słynną katedrą Santa Maria del Fiore. Budowla jest arcydziełem w każdym calu, znacznie ciekawsza z zewnątrz niż w środku.

To moja druga wizyta we Florencji więc „must sea” już poza mną. Pierwszy raz byłam w listopadzie. Wejście do katedry, na dzwonnicę, do baptysterium itd. nie było problemem, kolejki do wejścia bardzo krótkie. Teraz wszędzie tłumy.

Zobacz post Florencja na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected