Dziecko w samolocie

Nasz ostatni urlop był pod pewnym względem wyjątkowy. Do tej pory sporo podróżowaliśmy z Małą. Głównie jednak autem, trochę pociągami, autobusami itp. Także ma za sobą tysiące pokonanych kilometrów.

Dlaczego to była wyjątkowa wyprawa dla nas?

TO BYŁA NASZA PIERWSZA WSPÓLNA PODRÓŻ SAMOLOTEM!

Jeśli marzą Wam się dalekie wakacje ale macie wątpliwości czy podróż z maluchem samolotem to dobry pomysł to dobrze trafiliście! Przygotowaliśmy dla Was nieco praktycznych wskazówek.

Pierwszy lot samolotem z małym dzieckiem może być nie małym wyzwaniem nawet dla osób, które mają na swoim koncie nie jedną podróż samolotem. My też zastanawialiśmy się jak Mała zareaguje na zmianę ciśnienia w czasie startu i lądowania. No i oczywiście jak przetrwamy te 4h.
Nie będziemy Was tu oszukiwać, że dobre przygotowanie zapewni Wam spokojny lot. Nie da się ukryć, że w przypadku małego dziecka wszystkiego przewidzieć się po prostu nie da!

Działa tutaj ta sama zasada co na co dzień. Ile razy było tak, że pół dnia staliście przy garach, po czym okazało się, że Wasz syn/córka nawet nie tkneli obiadu? Nam już nie raz.. Nie mniej jednak wybierając się z dzieckiem w podróż samolotem warto nieco zgłębić temat jak się przygotować i co może nas czekać. Także poniżej znajdziecie nieco wskazówek i naszych doświadczeń.

DOKUMENTY

To rzecz, o której wbrew pozorom zdarza się zapomnieć. Dziecko niezależnie od wieku musi mieć swój dokument tożsamości. Podstawowym dokumentem jest tu oczywiście paszport. Do niektórych krajów wystarczy nam dowód osobisty. My wychodzimy z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony i wyrobiliśmy od razu i dowód i paszport.
Przed zakupem biletu sprawdźcie ile ważne są jeszcze Wasze dokumenty. Paszport musi być ważny (w większości Państw) co najmniej pół roku.

ZAKUP BILETU

Dzieci do 2 lat mogą podróżować na kolanach rodziców lub w foteliku samochodowym na osobnym fotelu. W obu przypadkach dziecko musi mieć wykupiony swój bilet! Cena takiego biletu zależy od przewoźnika. W niektórych liniach lotniczych bilety dla dzieci do 2 lat (podróżujące na kolanach rodziców) są bezpłatne, czasem kosztują od 10 do 30% ceny biletu osoby dorosłej. Zdarza się też, że dla dzieci w tym wieku jest ustalona stała kwota za przelot (tanie linie).
WAŻNE!
Każda linia lotnicza ma swój regulamin. Dlatego każdorazowo przed zakupem biletu należy zapoznać się z zasadami obowiązującymi u danego przewoźnika.

Co jeszcze jest istotne.. Po więcej zapraszamy na bloga :)
Zobacz post Dziecko w samolocie na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Pomysł na stworzenie bloga Świat widziany Okiem Alexa powstał w czasie kilkumiesięcznego stypendium w Moskwie. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Dziś Okiem Alexa: Ola - pracująca na pełen etat mama. 8 h dziennie w pracy przyklejona do komputera. Ze skłonnością do pracoholizmu. Kochająca podróże i fotografie. Odkrywająca swoje nowe zainteresowania i zamiłowanie do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. Odpowiedzialna za planowanie podróży i wyszukiwanie informacji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca. Marcin - pełnoetatowy miłośnik wind. W podróży niezawodny GPS - genialna orientacja w terenie. Do tego niezawodny wielogodzinny kierowca. Nie może za długo siedzieć w domu, bo zaczyna go nosić ???? Z sentymentem chętnie wraca w Bieszczady. Martyna- dwulatka. Towarzysz każdej podróży. Mały aczkolwiek bardzo cierpliwy odkrywca! Agata - dopiero co do nas dołączyła. Właśnie się poznajemy i zaczynamy eksplorować wspólnie świat! Okiem Alexa to nie tylko podróże, to też powiększający się dział DZIECKO. Pokazujemy Wam rodzinne podróże, zbieramy nasze doświadczenia w zestaw mini poradników i wskazówek. Będziemy testować, sprawdzać, oceniać i oczywiście podróżować. Przyłączasz się?

Could create table version :No database selected