Drony z Singapuru. Wszystko o zakupie i reklamacji

W ciągu ubiegłych dwóch miesięcy zdołaliśmy przejść przez cały cykl życia produktu. Zakup, użytkowanie, nagła utrata, procedura reklamacji z producentem. Oto jak wygląda kupowanie drona w Singapurze.

Gdzie kupić drona w Singapurze

W Singapurze pojawiliśmy się ponieważ nasza trzydziestodniowa indonezyjska wiza zbliżała się ku końcowi. Spędziliśmy tam tylko dwa dni, które przeznaczyliśmy na zwiedzanie i zakupy.

Mieszkaliśmy w hostelu Bunc w Little India (który zresztą mocno polecamy). W okolicy polecano nam dwa miejsca, w których można zakupić dobry sprzęt elektroniczny: Sim Lim Square, znajdujący się jakieś 300 metrów od hostelu, oraz Mustafa Center. Przygotujcie się na twarde negocjacje.

Sim Lim Square

Na pierwszy ogień poszedł Sim Lim Square. Ponoć pierwsze dwa piętra są nastawione na turystów, przez co warto je ominąć i od razu wjechać na wyższe poziomy.

Wbrew pozorom drony nie są tam popularnym produktem i w całym markecie znaleźliśmy może dwa stoiska, w których były dostępne. Ostatecznie kupiliśmy go na niewielkim stoisku.

singapur swastyki świątynie hindu

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drona

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie:

Międzynarodowa gwarancja

Pomimo, że sprzedawca zapewniał nas, że dron firmy DJI posiada międzynarodową gwarancję to przed zakupem polecam zapoznać się z dokładnymi warunkami takiej gwarancji. Już w trakcie procedury reklamacji przekonaliśmy się, że DJI ma wprowadzoną regionalizację i nie było łatwo przekonać wsparcie DJI by nowy dron został wysłany do Polski.

Zwrot podatku

Jeśli zabierasz swojego drona w bagaż i wracacie do domu, to na lotnisku możesz złożyć wniosek o zwrot podatku. Wcześniej, już przy zakupie, upewnij się, że twój sprzedawca jest partnerem programu Global Blue albo podobnego.

Jeśli tak, to  przy zakupie sprzedawca powinien zeskanować twój paszport i przesłać do systemu. Otrzymasz potwierdzenie przejścia tej procedury w postaci faktury. Następnie, będąc już na lotnisku, po przejściu bramki i kontroli bagażu, udasz się do oficjalnych stanowisk żeby odebrać zwrot podatku. W naszym przypadku wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów.

Zobacz post Drony z Singapuru. Wszystko o zakupie i reklamacji na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Prawnik bez togi. W wolnych chwilach wlepiam wzrok w mapę i planuje nasze weekendowe wyjazdy. Poza tym tańczę salsę, jeżdżę na rowerze, tworzę quizy. Nie odmówię również wina. Nie nadaje się na ornitologa, bo łatwo wybucham głośnym śmiechem. Autor www.zdalaodbiura.pl

Could create table version :No database selected