Drezno by night

Nocą miasto wygląda inaczej, czasem nierealne: kolory, dźwięki, zapachy stają się bardziej intensywne. W nocy łatwo się zakochać, w nocnej fotografii również. Zapraszam  na spacer ulicami Drezna – stolicy Saksonii.

„Z drugiego brzegu rzeki zwykle widać najlepiej. Albo z mostu. – Z którego miejsca będę miała taki widok na Stare Miasto? – Dziewczyna w hostelowej recepcji przygląda się wyświetlonemu na ekranie telefonu zdjęciu i przez dłuższą chwilę się zastanawia. Potem wyciąga mapę i pokazuje, że znajdujemy się na Nowym Mieście (Neustadt) i że muszę dotrzeć do Mostu Karoli (Carolabrücke).”

Cały tekst i zdjęcia >>>

Zobacz post Drezno by night na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Kobieta podróżująca (przeważnie) solo. Od czasu kiedy rzuciła pracę w korporacji pracuje jako freelancer. Podróżuje, pisze i fotografuje. Na B*Anita Blog pisze nie tylko o miejscach, ale również o spotkanych ludziach. Stara się udzielić subiektywnych rad dotyczących opisywanych krajów. Przeczytasz o podróżach autostopem po Europie, podróży samochodem po USA, włóczędze po Meksyku, Gwatemali, Salwadorze, Hondurasie, Nikaragui, Panamie i Kostaryce.