Czym zająć dwulatka w podróży?

ZBLIŻAJĄ SIĘ WAKACJE I CZAS DŁUGO WYCZEKIWANYCH URLOPÓW. CHYBA KAŻDY KTO WYRUSZA W PODRÓŻ Z DZIECKIEM ZASTANAWIA SIĘ CZYM ZAJĄĆ DZIECKO W PODRÓŻY. MY TEŻ! ;)

Od jakiegoś czasu przygotowujemy się (a w zasadzie to nasze córki) do wakacyjnego wyjazdu, który wiąże się z dość długimi przejazdami samochodem. Także łącząc przyjemne z pożytecznym najpierw wyruszaliśmy na krótkie wycieczki (m.in do Muzeum Kocham Bałtyk czy na Hel), potem na weekend z Trójmiasta do Szczecina i na przedłużony weekend z Trójmiasta w Bieszczady.
Każdy wiek rządzi się swoimi prawami. Niemowlak nie jest zbyt skomplikowany w obsłudze w czasie drogi. Natomiast znudzony dwu/trzylatek w aucie to nic fajnego. Warto więc zawczasu zadbać o rozrywki dla dziecka do samochodu.
Z naszego doświadczenia wynika, że nie warto zaczynać jazdy w aucie od wyciągnięcia wszystkich zabawek jakie ze sobą wzięliśmy. Nie ma też większego sensu zabierać połowy dziecięcego pokoju. Dobrze jeśli wszystko co przewidujemy dla dziecka na drogę w kategorii rozrywka zmieści się w małym dziecięcym plecaku, który maluch będzie mógł sam spakować i dumnie nieść do auta. My mamy nieduży plecaczek kupiony w Mountain Warehouse na wyprzedaży za całe 19zł!

Co pakujemy do plecaka?
Książeczki, Maszę (ulubioną lalkę) i nieduży napój (polecamy wodę mineralną Polaris 0,5l z Biedronki – ma bardzo fajne zamknięcie)
Zobacz post Czym zająć dwulatka w podróży? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Pomysł na stworzenie bloga Świat widziany Okiem Alexa powstał w czasie kilkumiesięcznego stypendium w Moskwie. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Dziś Okiem Alexa: Ola - pracująca na pełen etat mama. 8 h dziennie w pracy przyklejona do komputera. Ze skłonnością do pracoholizmu. Kochająca podróże i fotografie. Odkrywająca swoje nowe zainteresowania i zamiłowanie do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. Odpowiedzialna za planowanie podróży i wyszukiwanie informacji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca. Marcin - pełnoetatowy miłośnik wind. W podróży niezawodny GPS - genialna orientacja w terenie. Do tego niezawodny wielogodzinny kierowca. Nie może za długo siedzieć w domu, bo zaczyna go nosić ???? Z sentymentem chętnie wraca w Bieszczady. Martyna- dwulatka. Towarzysz każdej podróży. Mały aczkolwiek bardzo cierpliwy odkrywca! Agata - dopiero co do nas dołączyła. Właśnie się poznajemy i zaczynamy eksplorować wspólnie świat! Okiem Alexa to nie tylko podróże, to też powiększający się dział DZIECKO. Pokazujemy Wam rodzinne podróże, zbieramy nasze doświadczenia w zestaw mini poradników i wskazówek. Będziemy testować, sprawdzać, oceniać i oczywiście podróżować. Przyłączasz się?

Could create table version :No database selected