Cypr praktycznie + budżet

Loty:

Lecieliśmy z Katowic Wizzairem (mamy zniżkę, pamiętajcie 140 zł za kartę za rok, dzięki której dwie osoby mogą latać ze zniżkami ok 20%).

Niestety dojazd na lotnisko w Katowicach jest średni (a powrót mieliśmy w nocy), dlatego pojechaliśmy autem (zabraliśmy kogoś na blablacarze, żeby było taniej). Parking za tydzień kosztował 39 zł, więc na dwie osoby to się całkiem opłacało :)

Na Cypr lata również Ryanair: Kraków – Pafos.

Wizzair wychodzi taniej, ale wiem, że dla kogoś mały bagaż podręczny może być problemem. Jednak na dowód, że się da, wrzucam zdjęcie. Plecak kupiony w Lidlu za 60 zł robi swoje – wypchany pasuje do podręcznego Ryanaira, mniej wypchany idealnie jako mały podręczny do Wizzaira. Myślę nad napisaniem postu – Patenty na mniejszy bagaż :D

Katowice – Larnaca – Katowice – 268 zł

Da się? Da się!


Transport :

Poruszaliśmy się głównie autostopem, który na Cyprze działa naprawdę nieźle (o tym można poczytać w poście – Mój „pierwszy raz” autostopem).

Autobusy mają też całkiem niezłe. Wszystko można znaleźć na stronie Cyprus by bus.

3 uwagi: nie zawsze uznawali nasze zniżki studenckie, nie ma rozkładów autobusów miejskich na przystankach (międzymiastowe już mają) i czasem kierowcy strajkują, o czym przekonaliśmy się już podczas pierwszej godziny na Cyprze :)

  • taksówka z lotniska (bo był strajk kierowców autobusów) – 5 euro 
  • autobus do granicy z Cyprem Północnym – 0,75 e (zniżka studencka)
  • autobus z Famagusty do Kyrenii – 3 e
  • autobus z Nikozji do Limassol – 2,5 e (zniżka)
  • autobus w Limassol – 1,5 e
  • autobus na lotnisko – 1,5 e 

razem : 14.25 euro (ok. 60 zł)

Wnętrze „tureckiego” autobusu z Famagusty do Kyrenii

 

Noclegi:

Couchsurfing również funkcjonuje na wyspie całkiem dobrze. Mieliśmy załatwionych 6 na 7 noclegów. Niestety, jeden z tych 6 odpadł (kolega się przeprowadzał) i zmuszeni byliśmy szukać jakiegoś taniego hostelu na szybko.

…..

Więcej na blogu !

 

Zobacz post Cypr praktycznie + budżet na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected