Co zobaczyć w Kioto?

Co zobaczyć w Kioto?

Kyoto. Miasto w Japonii, gdzie 20% ze wszystkich miejsc wpisanych na listę UNESCO znajduje się właśnie tu. Miejsce, gdzie mimo dużej ilości betonu, wieżowców i niezliczonej ilości turystów, możesz poczuć ducha przeszłości.

Kioto było moim pierwszym przystankiem w dwutygodniowej podróży po Japonii. Po prawie dwumiesięcznej pracy w hotelu w Niseko na wyspie Hokkaido (najbardziej wysunięta wyspa Japonii na północ, śniegi topnieją tu w połowie maja), wreszcie wyjechałam z krainy wiecznego śniegu i wpadłam w sam środek pięknej, japońskiej wiosny.

Kyoto jest bardzo dużym i rozległym miastem. Szybkie poruszanie się pieszo pomiędzy różnymi atrakcjami jest prawie niemożliwe. Odległości są tak duże, że potrzebowalibyśmy co najmniej tydzień lub więcej, na zobaczenie tego wszystkiego, co nas interesuje. Bilet jednodniowy na autobusy kosztuje 500 yenów, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem porównując z biletem na jeden przejazd, który kosztuje 230 yenów! Bilety zawsze kasujemy, lub jeżeli mamy całodniowy-pokazujemy, dopiero przy wysiadaniu na wyznaczonym przystanku (przy kierowcy). Jeżeli nie posiadacie biletu, można zagadnąć kierowcę i poprosić o bilet. Autobusy dojeżdżają wszędzie gdzie turysta chce. W Japonii bardzo rozbudowana jest informacja turystyczna, więc gdziekolwiek się nie zapytacie, dostaniecie rozkład autobusów wraz z mapą Kyoto.

Zobacz post Co zobaczyć w Kioto? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected