Co warto zobaczyć w Bazylei?

Wcześniejsze zaplanowanie podróży jest dla mnie niezwykle ważne, bowiem rzadko kiedy stawiam na całkowitą spontaniczność. Przed wyjazdem przeglądam zatem różne strony internetowe i poszukuję inspiracji oraz miejsc, które sama mogłabym zwiedzić. Bardzo często wpisuję w Google nurtujące pytania, poszukując tym samym satysfakcjonujących odpowiedzi. Jedną z najczęściej wyszukiwanych przeze mnie fraz jest standardowe: „Co warto zobaczyć?”. To właśnie dlatego przygotowałam dla Ciebie listę miejsc, które moim zdaniem powinieneś odwiedzić będąc w szwajcarskiej Bazylei. Są to lokalizacje, które najbardziej przypadły mi do gustu i którymi chciałabym się z Tobą podzielić. Może znajdziesz tutaj coś dla siebie?

Co warto zatem zobaczyć w Bazylei?

W poście wyjaśniam, dlaczego warto odwiedzić:

ALTSTADT KLEINBASEL

Na początek krótka rozgrzewka! Proponuję Ci przyjemny spacer po prawobrzeżnej części Bazylei. Tamtejsza starówka wprowadzi Cię w klimat tej szwajcarskiej miejskiej perełki. Kolorowe okiennice, niezwykle rzeźbione szyldy i wąskie przejścia to wspaniały przedsmak lewobrzeżnego Grossbasel. Te dwie dzielnice są do siebie bardzo podobne, ale to właśnie w Kleinbasel jest zdecydowanie mniej turystów, więc i zwiedzanie jest o niebo przyjemniejsze. Nikt się nie przepycha, nie wchodzi Ci w kadr czy nie próbuje zrobić z Ciebie naleśnika w ciasnej uliczce. Spotkasz tu jedynie starszych panów leniwie snujących się wzdłuż ulicy, szalonych rowerzystów zjeżdżających z górki oraz sprzedawców niewielkich sklepików. To trochę takie miasto w mieście. Życie toczyło się tam o wiele spokojniej niż po drugiej stronie Renu. Albo tylko ja odniosłam takie wrażenie.

MITTLERE BRÜCKE

SPALENTOR

ELISABETHEN KIRCHE

TINGUELY BRUNNEN

BOTANISCHER GARTEN DER UNIVERSITÄT BASEL

ALTSTADT GROSSBASEL

PFALZ

BASLER MÜNSTER

MÜNSTERPLATZ

Ten plac jest taką oazą w pędzącej miejskiej dżungli. Jest miejscem spotkań lokalnej starszyzny, Pełni także funkcje kulturalne podczas trwania różnych wydarzeń i koncertów. Możesz tam usiąść i zatracić się w trwającej chwili. Możesz podsumować swoją wycieczkę po Bazylei. Możesz zapisać najlepsze wspomnienia, aby uchwycić je na kartce papieru i pamiętać o nich jak najdłużej. Możesz pożegnać to szwajcarskie miasto i obiecać sobie (i jemu), że kiedyś jeszcze wrócisz.

Więcej przeczytasz na: http://www.kinganowak.pl/2017/04/co-warto-zobaczyc-w-bazylei.html

 

Zobacz post Co warto zobaczyć w Bazylei? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Jestem romantyczną duszą, książkoholiczką, (nie)spełnioną podróżniczką, miłośniczką kotów wszelkiej maści, kolekcjonerką dobrych wspomnień i pocztówek z całego świata.

Could create table version :No database selected