Co trzeba zrobić będąc w Londynie? – Lista 15 najważniejszych rzeczy!

Londyn to miasto, w którym niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie – od miłośników historii i sztuki, poprzez wielbicieli ciekawych zabytków, aż po fanów imprezowania i clubbingu. Sprawdźcie co trzeba zrobić będąc w Londynie, aby jak najlepiej poczuć klimat tego miasta.

1. Zacznij dzień od porządnego śniadania

Ostatnią rzeczą jaką mogę powiedzieć o angielskim śniadaniu jest to, że jest zdrowe i lekkie. Jednak będąc w Londynie musicie je koniecznie spróbować. Tradycyjnie powinno składać się z jajek, bekonu, fasolki, tostów, czasem frytek. Smakuje przepysznie, jest relatywnie tanie i co najważniejsze jest sycące, więc przez cały dzień nie będziecie już głodni

2. Afternoon tea time, czyli czas na herbatę z mlekiem!

Kolejny smak, który odkryłam będąc w Londynie, zupełnie niespotykany w Polsce. Muszę przyznać, że wcześniej nie wyobrażałam sobie, jak można pić herbatę z mlekiem (?!!!). I tutaj wielkie zaskoczenie – smak jest genialny. Zdecydowanie polecam spróbować!

3. Zwiedzaj miasto kultowym, piętrowym autobusem

„Czerwony autobus, przez ulice mego miasta mknie…”. Ta piosenka w Londynie nabiera wyjątkowego znaczenia. Czerwony autobus to niewątpliwie jeden z ważniejszych symboli angielskiej stolicy. Przejażdżka nim to oczywiście obowiązkowy punkt każdej wizyty.

Pamiętajcie tylko, żeby koniecznie usiąść na górze. Zwiedzanie miasta z dolnego pokładu to niekoniecznie najlepszy pomysł… chyba, że właśnie odsypiacie poprzedni wieczór ????

Zobacz post Co trzeba zrobić będąc w Londynie? – Lista 15 najważniejszych rzeczy! na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Cześć! Mam na imię Ania i jestem podróżniczym świrem. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowych ludzi, nowe kultury, poglądy, smaki i zapachy. Od kilku lat realizuję powoli moje podróżnicze marzenia, których z każdym dniem przybywa mi coraz więcej