Co ciekawego zwiedziłam w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego

Okolice Tomaszowa Mazowieckiego zawsze wydawały mi się niezbyt interesujące. Jednak przeszukując internet natrafiłam na kilka ciekawostek. Postanowiliśmy przeznaczyć weekend na ich odwiedzenie. Zobaczyłam też coś, co mnie totalne zaskoczyło, choć pewnie dla wielu to powszedniość.

Nocleg zarezerwowałam w wypoczynkowej miejscowości Smardzewice nad jeziorem Sulejowskim. W okolicy znajdziemy noclegi o różnym standardzie. Jezioro Sulejowskie jest dobrym miejscem do uprawiania sportów wodnych z wyłączeniem sportów motorowodnych – strefa ciszy obowiązuje na całym akwenie. W okolicy znajdziemy również wiele ścieżek rowerowych poprowadzonych bezpiecznie poza drogą.

Odwiedzone miejsca:

1 Groty Nagórzyckie
2. Skansen rzeki Pilicy
3. Rezerwat „Niebieskie Źródełka”
4. Inowłódz
5. Spała

Każde ze zwiedzonych miejsc zaliczyłabym do „małych atrakcji”. Nie oznacza to, że są mało ciekawe. Mam na myśli ich wielkość – są małe, nie zmęczymy się ich zwiedzaniem. To świetne miejsca dla każdego.

Co mnie zaskoczyło?  Najpierw na odcinku drogi Smardzewice – Tomaszów Mazowiecki zwróciły moją uwagę jasne piaszczyste pobocza, miejscami bardzo jasne. Po chwili poprzez drzewa zobaczyłam kopalnię białego piasku. Zatrzymaliśmy się na poboczu. Piasek był bardzo jasny, miejscami wręcz śnieżno-biały i bardzo przyjemny w dotyku. Nigdy takiego nie widziałam, nawet na (prawie) białych plażach wyspy Panglao na Filipinach.

Zobacz post Co ciekawego zwiedziłam w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected