City break w Wenecji nie tylko na Walentynki

Wenecja uznawana jest za jedno z najbardziej romantycznych miast. Jaki obraz nasuwa się po usłyszeniu nazwy miasta? Czy jest to gondolier w koszulce w granatowo-białe paski, który leniwie wprawia w ruch gondolę, w której wygodnie usadowiliście się z waszą drugą połówką? Tak, Wenecja kojarzy się z miłością, tęsknotą za romantycznymi uniesieniami, idealnym czasem we dwoje. Wenecja jest więc doskonałym wyborem na walentynkowy kierunek podróży.

Ale Wenecja jest idealnym pomysłem na przedłużony weekend nie tylko na Walentynki. Bo Wenecja ma do zaoferowania dużo więcej niż spełnienie naszych wyobrażeń o romantycznie spędzanych chwilach. Wenecja to piękna architektura, to wspaniałe muzea, plaża w Lido, pyszne lody i niepowtarzalna włoska atmosfera.

Oto nasza propozycja na długi weekend w Wenecji.

Dzień pierwszy, czyli co robić po przylocie

Pierwszy dzień po przylocie jest zazwyczaj dniem rozpoznawania terenu, kiedy czas schodzi nam na dojazd z lotniska, odszukanie miejsca noclegu itp. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy lot przypada na wczesno poranne godziny, wtedy rzeczywiście do dyspozycji mamy cały dzień. Ale jeśli tak nie jest i w waszym przypadku, jak było u nas, dotarliście do Wenecji w godzinach popołudniowych, polecamy zacząć od rejsu vaporetto. Generalnie po Wenecji chodzi się pieszo, ale ten jeden raz warto wsiąść do tramwaju wodnego i przepłynąć nim Canale Grande aż do Placu św. Marka. My mieszkaliśmy w dzielnicy San Polo i cofnęliśmy się do przystanki w okolicy mostu Ponte della Constituzione, dzięki czemu do pokonania mieliśmy całkiem długą trasę po drodze spoglądając na piękne kamienice i mosty. Zwieńczeniem tej krótkiej wycieczki będzie Plac św. Marka z Bazyliką św. Marka i dzwonnicą św. Marka (Campanila). Jeśli dzwonnica będzie czynna wejdźcie na górę i obejrzyjcie z jej tarasu zachód słońca nad Wenecją.

Dzień drugi

Drugi dzień pobytu poświęćcie w całości na zwiedzanie Wenecji, dajcie się zgubić w wąskich uliczkach i wyjdźcie trochę dalej, poza San Marco.

CZYTAJ CAŁOŚĆ NA TRIPLECAKE.COM 

Zobacz post City break w Wenecji nie tylko na Walentynki na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Lubimy poznawać nowe miejsca i odmienne kultury, doszukiwać się różnic i wyjaśniać je sobie. Lubimy poznawać świat przez kuchnię i smaki. I tymi wrażeniami dzielimy się z Wami.

Could create table version :No database selected