Błędne Skały

Park Narodowy Gór Stołowych został utworzony 16.09.1993 roku na obszarze 6340 ha.
Jest to jedyny park narodowy w Polsce powołany dla ochrony przyrody nieożywionej.

Największym bogactwem Gór Stołowych są odseparowane płaskie masywy skalne (Szczeliniec Wielki i Mały oraz Skalniak), a także fantazyjne formy i labirynty skalne (Skalne Grzyby, Błędne Skały).
W ich obrębie rozwinęły się również specyficzne dla tego typu środowisk formacje roślinne, między innymi naskalny bór sosnowy, górskie bory świerkowe i ziołorośla.


Położone na granicy Polski i Czech na szczycie Skalniaka (915 m n.p.m.) Błędne Skały to jedna z największych atrakcji Parku Narodowego Gór Stołowych.

Błędne_skały_photo-travel (12)

 

Zobacz post Błędne Skały na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Mam na imię Marcin. Od 2013 roku prowadzę blog PHOTO-TRAVEL na którym dzielę się moimi pasjami… podróżami i fotografią. Uwielbiam robić zdjęcia. Robię je od lat i jest to coś co z pewnością nigdy mi się nie znudzi. Fotografia w pewien sposób ukształtowała moje spojrzenie na świat. Jest ona odskocznią od codzienności. Drugą pasją, którą mam szczęście dzielić z żoną, są podróże. Pozwalają one doświadczyć tego, o czym czytaliśmy czy oglądaliśmy w telewizji. Są one fantastycznym sposobem na poznanie kultur a przy okazji sprawiają mnóstwo radości.

Could create table version :No database selected