Berlin, du bist so wunderbar

Berlin, jedno z moich ulubionych miast. Najbardziej uwielbiam dwie dzielnice: Kreuzberg i Prenzlauer Berg. Obie zamieszkałe przez młodych ludzi, często  artystów i muzyków, dzięki czemu miejsca te są bardzo klimatyczne. W tę sobotę pojawiłam się w tej drugiej. Mnóstwo mniejszych i większych old-schoolowych kawiarenek, restauracji i butików ciągnących się wzdłuż ulic ze starymi, ale odnowionymi kamienicami z XIX i XX wieku (w samym Prenzauler Berg aż 300 kamienic zostało wpisanych na listę zabytków) i gęstym starodrzewiem na każdej uliczce. Idealne miejsce, w którym można poczuć chilloutową atmosferę Berlina.

Można tutaj wpaść na kawę, poczytać sobie książkę w parku albo spotkać się ze znajomymi. Spokojnie i bez pośpiechu. Bez hałasu samochodów i smrodu spalin. Uwielbiam takie miejsca! Kiedy spacerowałam sobie w weekend po tej dzielnicy, natrafiłam na pchli targ ( na Kollwitzstrasse) z wyrobami z berlińskich manufaktur, a co kilka metrów przygrywali z każdej strony muzykanci.

Zamiast biegać po zatłoczonym i głośnym Alexanderplatz, do którego można dojść z Prenzauler Berg w piętnaście minut, zdecydowanie takie miejsca bardziej przypadają mi do gustu. Oczywiście, wszystko zależy od tego, kto w jakim celu do Berlina przybywa. Jeśli na zakupy, to Alexanderplatz z trzypiętrowym, ogromnym TX maxx czy tanim  Primarkiem jest do tego idealny. Zresztą, Berlin ma mnóstwo centrów handlowych, ale ponieważ zakupy leżą poza obszarem moich zainteresowań, to nie podpowiem Wam, gdzie warto na nie iść. Ale za to podpowiem Wam, gdzie warto iść do tajskiej restauracji na mangolassi i pyszne, tanie jedzenie. Do restauracji Monsieur Wong, która znajduje się pomiędzy Prenzlauer Berg a Alexanderplatz i która cztery lata pod rząd, od 2013 do teraz, otrzymuje certyfikat Tripadvisor (Zertifikat für Exzellenz). Link do tego miejsca podaję poniżej. Restauracja otwarta zazwyczaj jest już od 12, ale… Ostrzegam przed kolejkami. Od 13 godziny ludzie czekają na ulicy, aby móc zjeść u Pana Wonga. Całe szczęście menu restauracji nie ciągnie się w nieskończoność, więc wszystko idzie tutaj szybko i sprawnie. 

http://www.monsieurvuong.de/

Smacznego!

Tekst: Magdalena Vagabonda

https://www.facebook.com/MagdalenaVagabonda/

Zobacz post Berlin, du bist so wunderbar na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Po korporacyjnych męczarniach, po byciu cyferką w pliku excelowskim, po mobbingu i po utracie pracy... Po tym wszystkim wiedziałam co mam robić. Spakować się, wyjechać i zacząć żyć w końcu swoim życiem. https://www.youtube.com/watch?v=lu1V_x1csfU

Could create table version :No database selected