Bambusowy rower – Tyczka do tyczki

Zanim zajdzie słońce, bambusy ułożą się na kształt ramy. A z tą ramą świat będzie jeszcze piękniejszy. Ale najpierw…

Muszę przygotować tyczki, Drobiazg. Pójdzie szybko. Wystarczy rozwinąć, to co tydzień temu zawinęłam. Tylko że zaschnięta żywica nie chce puszczać taśmy izolacyjnej i kawałka pomarańczowego materiału…
– Lepiej by to schodziło, gdybyśmy tyczki wsadzili do pieca, jak tę pierwszą – powiedział JarekBaranowski. Piec nie za gorący, ma zaledwie 40 stopni. Co to dla bambusa! Ale jej nie wsadzimy. Bo jedna z moich tyczek, które Jarek zawiózł do siebie do domu teatralnie pękła. Dramatycznie, na całej długości.
– Ale nie bój się.
– Już się boję.
– Twoje tyczki są zaciśnięte na końcówkach. Działają na nie inne siły niż będą działać w bambusowym rowerze.
Aktualnie – na przyszły bambusowy rower działają siły moich mięśni, bo taśma na zimno wcale nie chce tak łatwo puścić. Nawet kiedy używam skalpela. Ale pomęczę się, żeby już dziś zobaczyć ramę.
Nie czuję rąk. Za to doskonale czuję dłonie. Bo bolą. Trudno, żeby było inaczej, skoro zadałam im piętnaście ran kłutych i ciętych całkiem sporym skalpelem. Polała się pierwsza krew. Choć ciągle jeszcze więcej końcówek do zrobienia, niż zrobionych. A czas sobie płynie, ja walczę, Piotr robi zdjęcia, Jarek kolejny rower dla jakiegoś mistrza sportu. W Carbonbike to normalka. Ale żaden olimpijczyk nie czeka z taką niecierpliwością na swój rower jak, ja na moją ramę.
fot. Piotr Gilarski/ gilarski.com
Warszat: carbonbike.pl
Zobacz post Bambusowy rower – Tyczka do tyczki na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Jestem włóczykijem. Jeśli ruszam w świat, to bez planu i przed siebie. Właśnie szykuje się do nowej wyprawy na bambusowym rowerze. Sama go robię;)