Albania z dziećmi, co zobaczyć?

Albania chodziła nam już nie raz po głowie. Chorwacja czy Czarnogóra jako kierunek rodzinnego wypoczynku nikogo nie dziwi. Jednak wiele osób, gdy usłyszało, że jedziemy z naszymi dziewczynami do Albani pukało się w głowę. Już nie mówiąc jaki mieli wyraz twarzy gdy dowiedzieli się, że będziemy wracać przez Bośnię. Czy zatem aby na pewno to dobry pomysł by jechać z dziećmi do Albani?

Od razu powiedzmy szczerze, Albania to nie jest kraj dla wszystkich. Kraj ten znacznie odbiega od tego do czego przywykliśmy w Europie zachodniej. To nadal jest jedno z najbiedniejszych europejskich państw. Pamiętacie jeszcze jak wyglądała Polska na początku lat 90? Albania podobnie wygląda teraz.  Postęp i pogoń jeszcze tutaj nie przyszedł. Można odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał.

Miejsca, które warto zobaczyć będąc w Albanii

Może dziwnie to zabrzmi, ale jakoś słowo atrakcje turystyczne nie pasuje mi do Albanii. Słowo atrakcja użyła bym jednak w odniesieniu do dróg, bo to właśnie podróż przez Albanie jest atrakcją samą w sobie. Kolejne pokonane kilometry, a na naszych twarzach nadal zdziwienie miesza się z zachwytem. Przepiękne krajobrazy. Tego Albanii odmówić nie można. Zatem co udało nam się zobaczyć przez te kilka dni w Albanii?

Zapraszam na bloga tam znajdziecie odpowiedź we wpisie Albania , co warto zobaczyć?

Zobacz post Albania z dziećmi, co zobaczyć? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Pomysł na stworzenie bloga Świat widziany Okiem Alexa powstał w czasie kilkumiesięcznego stypendium w Moskwie. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Dziś Okiem Alexa: Ola - pracująca na pełen etat mama. 8 h dziennie w pracy przyklejona do komputera. Ze skłonnością do pracoholizmu. Kochająca podróże i fotografie. Odkrywająca swoje nowe zainteresowania i zamiłowanie do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. Odpowiedzialna za planowanie podróży i wyszukiwanie informacji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca. Marcin - pełnoetatowy miłośnik wind. W podróży niezawodny GPS - genialna orientacja w terenie. Do tego niezawodny wielogodzinny kierowca. Nie może za długo siedzieć w domu, bo zaczyna go nosić ???? Z sentymentem chętnie wraca w Bieszczady. Martyna- dwulatka. Towarzysz każdej podróży. Mały aczkolwiek bardzo cierpliwy odkrywca! Agata - dopiero co do nas dołączyła. Właśnie się poznajemy i zaczynamy eksplorować wspólnie świat! Okiem Alexa to nie tylko podróże, to też powiększający się dział DZIECKO. Pokazujemy Wam rodzinne podróże, zbieramy nasze doświadczenia w zestaw mini poradników i wskazówek. Będziemy testować, sprawdzać, oceniać i oczywiście podróżować. Przyłączasz się?

Could create table version :No database selected