7 sposobów na tani transport w Azji

Przeczytaj poniższy instruktaż, żeby dowiedzieć się jak zaoszczędzić na wydatkach, a zyskać na przygodach.

Wyobraź sobie, że…
otumaniony szczęściem podróżnika, który wylądował właśnie na obcym lądzie, wysiadasz z samolotu i od razu wpadasz w sidła… łowców jeleni. Rzuca się na ciebie dziesięciu miło uśmiechających się taksówkarzy. Podana liczba jest orientacyjna i mogą się na ciebie wcale nie rzucić, tylko po prostu grzecznie czekać w samochodzie, aż sam ich znajdziesz. Więc tym bardziej jesteś zdziwiony/ zdziwiona, bo nie znasz takich zwyczajów, kiedy to aktywnie musisz sam sobie znaleźć kogoś, kto cię oszuka, a nie bronić się dzielnie przed skomasowanym atakiem tłumów.

Praca domowa, której nie odrobiłeś sprowadza się do odpowiedzi na pytanie, gdzie jest przystanek autobusowy lub postój innego środka komunikacji, który nie jest prywatną „taksówką”.  Na bilecie oszczędzasz często dwa zera. Twoje wydatki na transport stają się zaskakująco tanie…i wygodne bo z autobusu w Azji, często można wysiąść gdziekolwiek, czyli w praktyce niewiele się on różni od taksówki.

To dopiero wierzchołek góry lodowej, a pod spodem czai się cała opowieść, która traktuje nie tylko o negocjacjach, ale o podstawach zdrowego rozsądku, które nie istnieją bez wsparcia wyobraźni.

O niskobudżetowych podróżach, drogich wycieczkach i 7 niezawodnych metodach na tani transport w Azji przeczytacie w tym wpisie! :)

Zobacz post 7 sposobów na tani transport w Azji na blogu autora
Udostępnij

O autorze

W sylwestra 2015 roku tuż przed północą kupiłam one way ticket do Indii. Nie miałam sprecyzowanych planów. Jak zwykle chciałam przeżyć przygodę i jak zwykle mi się udało! To nie była moja pierwsza dłuższa wyprawa w pojedynkę. Wierzcie lub nie, ale debiutowałam w wieku 12 lat. Co prawda nie pojechałam wtedy daleko, bo tylko do Francji, ale była to wystarczająco egzotyczna wyprawa jak na tamte czasy i dla dziecka, które dotąd widziało same państwa, których nazwy zaczynały się od "demokratyczna", "socjalistyczna" lub "ludowa". Wtedy postanowiłam, że jak będę duża, to pojadę wszędzie. Do tej pory udało mi się zrealizować to marzenie w 1/4. I oczywiście jadę dalej! :)

Could create table version :No database selected