5 powodów by odwiedzić GIBRALTAR!

W CZASIE NASZEGO OSTATNIEGO URLOPU WYBRALIŚMY SIĘ DO MIEJSCA, KTÓRE OD DAWNA CHODZIŁO NAM PO GŁOWIE.

GIBRALTAR

SKRAWEK BRYTYJSKIEJ ZIEMI GRANICZĄCY Z HISZPANIĄ, STANOWIĄCY KAMIEŃ NIEZGODY W DWUSTRONNYCH STOSUNKACH TYCH PAŃSTW. DZIŚ PRZEDSTAWIAMY WAM 5 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO ODWIEDZIĆ GIBRALTAR!

  1. Lotnisko
    Na Gibraltarze znajduje się jedno z najciekawszych lotnisk świata. Część pasa startowego wchodzi w morze, a pozostała jego część jest jednocześnie główną drogą łączącą centrum Gibraltaru z Hiszpanią. W czasie startu i lądowania samolotów, droga zostaje zamknięta na około 10 min. Może się więc zdarzyć, że będziemy musieli chwile poczekać na jej otwarcie.
    Pas startowy jest bardzo krótki ma zaledwie 1829 metrów, podczas gdy pas startowy na lotniku Chopina w Warszawie ma 2920 metrów.
  2. Europa Point
    Jednym z „obowiązkowych” miejsc do odwiedzenia jest Europa Point – to najbardziej wysunięty na południe punkt Gibraltaru. Znajdziemy tutaj uroczą latarnie, meczet, a także pomnik poświęcony Gen. Sikorskiemu i innym ofiarom katastrofy lotniczej z 1943 roku.  Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych ujrzymy w oddali afrykańskie góry (Gibraltar od afryki dzieli zaledwie 14km).
    Pomimo, że terytorium Gibraltaru ma zaledwie kilka kilometrów, to z racji, że miejsce to znajduje się na uboczu warto podjechać tutaj autobusem komunikacji miejskiej.

Po więcej zapraszamy na bloga! :)

Zobacz post 5 powodów by odwiedzić GIBRALTAR! na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Pomysł na stworzenie bloga Świat widziany Okiem Alexa powstał w czasie kilkumiesięcznego stypendium w Moskwie. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Dziś Okiem Alexa: Ola - pracująca na pełen etat mama. 8 h dziennie w pracy przyklejona do komputera. Ze skłonnością do pracoholizmu. Kochająca podróże i fotografie. Odkrywająca swoje nowe zainteresowania i zamiłowanie do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych. Odpowiedzialna za planowanie podróży i wyszukiwanie informacji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca. Marcin - pełnoetatowy miłośnik wind. W podróży niezawodny GPS - genialna orientacja w terenie. Do tego niezawodny wielogodzinny kierowca. Nie może za długo siedzieć w domu, bo zaczyna go nosić ???? Z sentymentem chętnie wraca w Bieszczady. Martyna- dwulatka. Towarzysz każdej podróży. Mały aczkolwiek bardzo cierpliwy odkrywca! Agata - dopiero co do nas dołączyła. Właśnie się poznajemy i zaczynamy eksplorować wspólnie świat! Okiem Alexa to nie tylko podróże, to też powiększający się dział DZIECKO. Pokazujemy Wam rodzinne podróże, zbieramy nasze doświadczenia w zestaw mini poradników i wskazówek. Będziemy testować, sprawdzać, oceniać i oczywiście podróżować. Przyłączasz się?

Could create table version :No database selected