21 rzeczy które dobrze wiedzieć przed przeprowadzką do Toronto

Toronto jest największym miastem w Kanadzie, czwartą największą metropolią w Ameryce Północnej (Nie tak dawno Chicago zostało zdeklasowane na piąte miejsce) oraz najbardziej multikulturowym miejscem na świecie. To tylko kilka rzeczy, które w krótki sposób opisują stolicę Ontario. O czym należy wiedzieć przyjeżdżając tutaj z zamiarem zamieszkania na stałe? Zebrałam dla Was 21 faktów, które bardziej pomogą Wam zrozumieć to miasto i ewentualnie pozwolą uniknąć gorzkich rozczarowań.

1. Multikulturowość. Tak jak wspomniałam wcześniej, Toronto jest najbardziej multikulturowym miastem na świecie. Przechodząc się ulicami Toronto można spotkać ludzi z całego świata, którzy rozmawiają ze sobą w ponad 140 językach. Przeszło 30% z nich używa języka innego niż francuski czy angielski. Połowa mieszkańców tego miasta urodziła się poza Kanadą! To są tylko liczby, które widoczne są po kilku minutach spaceru po tym mieście.

2. Bezpieczeństwo. Pomimo tego, że w samym Toronto mieszka 2.5 miliona ludzi, natomiast w całym Greater Torotno Area mieszka prawie 6 milionów osób, to Toronto uważane jest za najbardziej bezpieczne miasto w Ameryce Północnej. Oczywiście biorąc pod uwagę największe metropolie. Ja, jak na razie, miałam tylko jeden przypadek kiedy czułam się zagrożona. Było to w tramwaju, kiedy jeden z pasażerów zaczął być dosyć agresywny. Nie trzeba było długo czekać na reakcję tramwajowego i pasażerów. Chwilę później mężczyzna został eskortowany przez policję.

Zobacz post 21 rzeczy które dobrze wiedzieć przed przeprowadzką do Toronto na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Szść lat temu postanowiłam zamknąć swoje, dosyć, poukładane życie w Polsce i przez rok pomieszkać w kraju który ludziom kojarzy się z zimnem, liściem klonowym i pięknymi krajobrazami. Moją przygodę z Kanadą rozpoczęłam w Edmonton, skąd po trzech tygodniach, przeniosłam się do Toronto, gdzie dalej mieszkam. Ciągle szukam nowych wrażeń i bodźców. Jestem uzależniona od podróżowania, fotografowania, a moja lista rzeczy do zrobienia rośnie z każdym dniem. Zapraszam do polubienia 6757km na facebooku i śledzenia co dzieje się w Kraju Klonowego Liścia. A dzieje się sporo! Monika