2 najbardziej zaludnione miejsca Gran Canarii

Gran Canaria ma bogata historię. Początkowo zamieszkiwali ją Guancze, ludność przybyła prawdopodobnie z północnej Afryki z plemion Berberyjskich. Podbój wyspy rozpoczął się w 1478 r. A w 1492 r. ponoć zatrzymał się tu Krzysztof Kolumb. Hiszpanie po opanowaniu wyspy zaczęli uprawiać trzcinę cukrową, która przez dziesiątki lat stanowiła ich główny dochód. Pierwsi turyści pojawili się pod koniec XIX w. dla których w 1890 r. w Las Palmas wybudowano pierwszy hotel.

Las Palmas

Największym i najbardziej zaludnionym (3777 os./m2) miastem nie tylko Gran Canarii ale całych Wysp Kanaryjskich jest Las Palmas. Z Maspalomas dojechałam autobusem do podziemnego dworca San Telmo. Stąd blisko do starówki.

Zwiedzanie rozpoczęłam od Muzeum Krzysztofa Kolumba (Casa Museo Colon), które mieści się w bardzo ładnym budynku pierwszego gubernatora wyspy. Wewnętrzne patio ozdobiono roślinami i drewnianymi balkonami. Wstęp bezpłatny.

Tuż obok muzeum znajduje się katedra św. Anny (Catedral de Santa Ana). Jej budowę rozpoczęto pod koniec XV w. i prowadzono z przerwami przez następne cztery stulecia.

Dalej już bez konkretnych celów spaceruję po uliczkach starówki a ponieważ jest pierwsza połowa stycznia w wielu miejscach spotykam świąteczne dekoracje.

Maspalomas i Playa de Ingles

Miasta: Maspalomas i Playa de Ingles tworzą jeden wielki kurort. Tu mieszkałam ale nie spędziłam zbyt wiele czasu. Największą atrakcją są wydmy (Dunas de Maspalomas). To ciekawy obszar, można poczuć się jak na pustyni. Wchodzę boso na przyjemny ciepły piach. W zagłębieniach wydm widać plażujących ludzi. Wiatr przesypuje drobny i miękki piach tworząc na powierzchni fale i zasypując ślady stóp.

Zobacz post 2 najbardziej zaludnione miejsca Gran Canarii na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected