​Jak wymiana studencka może zmienić Twoje życie?

Jak wymiana studencka może zmienić Twoje życie? Czyli jak to się wszystko zaczęło!

Bałam się. Jak diabli się bałam. Że inny kraj, że będę tęsknić, że nie poznam nikogo, że przecież boję się mówić po angielsku, a na zajęciach to już w ogóle nic nie zrozumiem. Samodzielny wyjazd? Wcześniej jeździłam tylko na organizowane obozy, sama nawet biletu na samolot nie umiałam kupić.

Holandia – pierwsze w życiu użycie przewodnika ;) (2013)*


Wzięłam udział w rekrutacji na wymianę za namową koleżanki, która właśnie była na Erasmusie w Paryżu. Wybór drogą eliminacji trafił na Holandię, a ja do końca nie byłam pewna, czy pojadę. Kiedy na miesiąc przed wyjazdem zdałam ostatni egzamin, wreszcie do mnie dotarło, że przeprowadzam się na pół roku w nieznane.

Portugalia – pierwszy wyjazd, jeszcze podczas wymiany (2013)


Pewien kolega, z nutą negatywu w głosie, zapytał mnie, po co chce tam jechać. Dziś to pytanie strasznie mnie bawi, bo nie da się w jednym zdaniu ująć wszystkiego tego, co taki wyjazd może dać. A daje między innymi poczucie pewności, odwagę, grono wspaniałych przyjaciół na całym świecie, wiedzę o innych krajach, kulturach. Uczy tolerancji, wszechstronności, pozwala poznać dogłębnie nowy kraj i sprawdzić siebie.

Białe noce w Petersburgu (2014)


Trzeba być pewnym jednego. Wymiana międzynarodowa przewraca życie do góry nogami. Nic po powrocie nie będzie takie samo. Mogą zmienić się plany, priorytety, sposób patrzenia na świat. Pojawi się niekończący głód poznania, doznań, doświadczania nowych rzeczy. Raz uświadomiony ogrom świata, jego różnorodności i wspaniałości, nigdy już nie opuszcza człowieka.

 

Więcej na blogu!

Zobacz post ​Jak wymiana studencka może zmienić Twoje życie? na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Could create table version :No database selected