Passo dello Stelvio na rowerze

Passo dello Stelvio na rowerze

Passo dello Stelvio na rowerze przez pewien czas było jedynie myślą zakończoną bezsilnym westchnieniem. Aż pewnego dnia zostało włączone w poczet zamierzeń z kategorii: „Ale, że niby czemu nie?!”

Przełęcz Stelvio to wysokogórska przełęcz we włoskich Alpach (Alpy Retyckie), która osiąga 2.758 m n.p.m. i jest legendarną kolarską trasą wykorzystywaną podczas zawodów Giro d’Italia. To oznacza między innymi, że pedałowali po niej wielkiej sławy zawodnicy :)

„Celem było niemal 20 kilometrów pod górę z przewyższeniem 1.458 metrów. Zaczęliśmy jak zwykle bardzo spokojnie, żeby nie stracić całej energii już na starcie, a w miarę proporcjonalnie rozłożyć siły. Nie było to jednak zbyt łatwe, bowiem zewsząd wołały nas Alpy, podsycając głód nowych estetycznych wrażeńAdrenalina pobudziła potrzebę natychmiastowego działania, a poranny cień wielkich zboczy znikał z drogi coraz szybciej, ustępując ostremu, górskiemu słońcu.

Droga cały czas biegła krawędzią wielkiego, trzytysięcznego masywu, a zza każdego zakrętu wyłaniał się nowy widok na dolinę, w której pedałowaliśmy. Przejechaliśmy przez kilka krótkich półtuneli, gdzie znów z gorącym powitaniem darli się do nas włoscy kolarze, a echo jeszcze wzmacniało przekaz :)”

W Duecie po Świecie – Passo dello Stelvio na rowerze

Zobacz post Passo dello Stelvio na rowerze na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Prowadzimy blog W Duecie po Świecie, gdzie piszemy o wyprawach i podróżach rowerowych oraz trekkingach, sprzęcie i innych krajach.

займ на карту мгновенно займ на карту быстро займ на карту с плохой кредитной историей