Lotnisko Stambuł-Atatürk

Duże lotnisko, na którym bez problemu zagospodarujecie czas oczekiwania na przesiadkę. Bądźcie jednak przygotowani na tłok, w końcu lotnisko to obsługuje miliony pasażerów rocznie.

Jeśli będziecie potrzebować drzemki bez problemu wyśpicie się w jednej ze skrajnie położonych sal odlotów (nie próbujcie tego robić w głównym ciągu komunikacyjnym, przejdźcie się troszkę dalej i ulokujcie w jednej z bocznych sal). Sprawdźcie na wyświetlaczu o której jest najbliższy lot z tego gate’u – my bez problemu znaleźliśmy takie, w których mieliśmy kilka godzin spokoju. W tym czasie w sali razem z Wami przebywać będą raczej osoby, które podobnie jak wy szukają spokoju i miejsca, gdzie odpoczną bez specjalnych przeszkód. Unikniecie więc hałasu, gadulińskich czy marudzących dzieciaków. W salach jest dużo foteli, na których uda Wam się rozłożyć i spać w pozycji leżącej. W blisko położonych toaletach nie ma kolejek.

Na lotnisku jest bardzo duży wybór kawiarni i restauracji, ale z uwagi na duży ruch miejsca te są praktycznie cały czas pełne. Co nie oznacza, że nie uda Wam się znaleźć krzesła by przycupnąć z kawą i kanapką. Jeśli zaś chcecie coś przegryźć na szybko lokalne bułeczki i rogaliki (simit) dostępne są również w wolnostojących w pasażach budkach z przekąskami i napojami.

Rozrywką dla zabicia czasu może być tzw. „window shopping” gdyż sklepów na lotnisku Stambuł- Atatürku jest sporo. Dodatkowo w tych z alkoholami i słodyczami będziecie mieli okazje popróbować tureckiego przysmaku – turkish delight (lokum), którego pełne tace rozstawione są na sklepowych półkach. Mnie lokum nigdy nie smakowało i dopiero kiedy spróbowałam tego wyrobu w różnych odmianach, z różnymi dodatkami, w różnych smakach, wiem, że potrafi być naprawdę pyszny. Po prostu drodzy koledzy przywozicie z wakacji najmniej smaczne wersje ????

Dokończ artykuł na blogu TripleCake.com – kliknij TUTAJ.

Zobacz post Lotnisko Stambuł-Atatürk na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Lubimy poznawać nowe miejsca i odmienne kultury, doszukiwać się różnic i wyjaśniać je sobie. Lubimy poznawać świat przez kuchnię i smaki. I tymi wrażeniami dzielimy się z Wami.

займ на карту мгновенно займ на карту быстро займ на карту с плохой кредитной историей