Jordania – wszystko co musisz wiedzieć – kompletny przewodnik

Jordania, to właściwie Jordańskie Królestwo Haszymidzkie. Leży na Bliskim Wschodzie, graniczy z Izraelem, Autonomią Palestyńską, Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską. Na południu ma 26 km wybrzeża Morza Czerwonego. Mieszka tu ponad 6 milionów ludzi. Religią dominującą Jordanii jest islam sunnicki. Pamiętajcie, że czas tutaj różni się o 1 godzinę do przodu w stosunku do polskiego. Nasz post to taki kompletny przewodnik zawierający wszystkie informacje, które powinniście znać przed wybraniem się na wycieczkę do Jordanii.

Co warto zobaczyć w Jordanii? Najważniejsze atrakcje i strategia zwiedzania.

Większość turystów ze świata przyjeżdżających do Jordanii ogranicza się do tzw. złotego trójkąta: Aqaba- Wadi Rum – Petra. Część osób wpada tutaj jedynie po to, by zobaczyć Petrę, znajdującą się na liście UNESCO Dla osób, które zastanawiają się nad krótkim wypadem do Jordanii (zakładający przylot z Polski do Izraela) zrobiliśmy podsumowanie cenowe  jednodniowej wycieczki do Petry .

Poniżej na mapie czerwona linia to trasa Jordan Trail, którym wędrowaliśmy z południa na północ. Jeśli chcielibyście przeczytać relację z tej przechadzki to tutaj znajdziecie wszystkie posty ze Szlaku Jordańskiego. Oczywiście zaznaczyliśmy je też na mapie poniżej, tak jak i opowieści ze wszystkich miejsc jakie odwiedziliśmy w Jordanii. Zapraszamy do serfowania po mapie jak po przewodniku ????

Jak się dostać do Jordanii ? Tanie bilety

Z Polski nie ma lotów bezpośrednich (od X 2018 Ryanair zacznie latać do Ammanu z  Warszaw-Modlina i Krakowa ). Szukając tanich biletów do Ammanu trzeba zwrócić uwagę szczególnie na linie:

+ Aegean Airlines ( z Warszawy z przesiadką w Atenach )

Pegasus Airlines (ze Lwowa , Berlina lub Pragi z przesiadką w Istambule )

+ Ukraine International Airlines ( z Warszawy lub Gdańska z przesiadką w Kijowie )

Prawdopodobnie i tak najtańszą opcją będzie lot  z Polski do Izraela i przekroczenie granicy Izrael – Jordania lądem. WizzAir i Ryanair, a także LOT  latają do Tel Avivu i Ejlatu Ovdy z kilku polskich miast  (część  połączeń jest sezonowa październik-marzec)

Przekraczanie granicy izraelsko – jordańskiej i wiza do Jordanii

Zobacz post Jordania – wszystko co musisz wiedzieć – kompletny przewodnik na blogu autora
Udostępnij

O autorze

Turystka zazwyczaj piesza. Uwielbiam wędrować przez góry i doliny z Piotrem, najlepiej szlakiem długodystansowym. Najpiękniejsze moje miejsca na ziemi to Beskid Niski, pustynia Negew w Izraelu i Islandia.

займ на карту мгновенно займ на карту быстро займ на карту с плохой кредитной историей